השתלות שיניים

אם עומדים אתם להתחיל תהליך של השתלות שיניים, רצוי מאוד שתקראו מאמר זה ותלמדו מה הם סוגי ההשתלה הנעשים כיום וכיצד מתקבלת ההחלטה איזו השתלה מתאימה ביותר למטופל. כמובן שההחלטות על נחיצות ההשתלה וסוגה נעשות בידי רופא מוסמך, אך הכרת התהליך והבנת הבחירה שנעשתה על ידי הרופא תגרום לכם לחוש הרבה יותר נינוחים ובטוחים בהצלחת התהליך. על פי הגישה של ד”ר וותד וצוותו, תחושת בטחון ורוגע אצל המטופל חשובה ביותר ומסייעת לתהליך הריפוי.

מהן השתלות שיניים?

שתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי שאמור לתת תמיכה לשן המלאכותית שתורכב עליו. השתל עשוי ממתכת טיטניום, הוא מוברג לעצם הלסת, משתלב בה בצורה מיטבית ומהווה ציר חזק ויציב להנחת כתר מחרסינה. עם  ההתקדמות בתחום נכנס לשימוש גם שתל זירקוניה שבו השורש והכתר בנויים כחטיבה אחת העשויה מחרסינה. החרסינה היא חומר ידידותי ובריא יותר לאדם ואי ההפרדה בין השורש והכתר מונעת הצטברות חיידקים ויוצרת מראה יפה יותר

השתלת שיניים שורש מתברג root form

למצבה של עצם הלסת, הווה אומר: לצורתה ולגודלה, יש משקל רב בהחלטת  הרופא מהו סוג השתל הנדרש. את מצב הלסת ניתן לקבוע רק על ידי צילום סיטי שלעיתים הוא חלקי ולעיתים מלא. כשתמונת הסיטי מראה שעצם הלסת רחבה ועמוקה ושיש בסיס נוח והולם לקליטת השן החדשה, משתמשים בשתל שורש המהווה חיקוי כמעט מדויק של השורש המקורי.

השתלת עצם ושורש מתברג

כשתמונת הסיטי מראה שמסת עצם הלסת ירודה וכתוצאה מכך העצם קצרה וצרה, דבר  הנובע ממצב בריאותי לא תקין ומגילו של המטופל, נדרש כשלב מקדים להשתלת שתל, ניתוח להשתלת עצם. השתל שהרופא ישתמש בו לאחר ההחלמה יהיה מאותו הסוג שנשתל בעצם התקינה. תהליך ההחלמה והריפוי משני התהליכים, נמשך כשלושה עד ששה חודשים.

השתלת שתלי להב שטוחים  plate form

ישנם מצבים בהם הלסת קצרה וצרה ואין אפשרות להרחיב ולהעמיק אותה על ידי השתלת עצם. מה עושים במקרה שכזה? לשם כך נוצר שתל להב ארוך ושטוח שלו שני חודים. הרופא יכין את עצם הלסת וידאג לכך שהיא תתאים באופן מדויק לשתל.

השתלת שתל בלסת בעייתית ביותר subperiostea

במצבים קיצונים של ירידה במסת הלסת, נוצר שתל מתקדם המותאם לחלק העליון של עצם הלסת, אך התקנתו מתחת לחניכיים שונה מהשיטה הנקוטה בשתלים האחרים.

שתל מיני להשתלה מידית

ישנה אפשרות להתקין שתל דנטלי מיד לאחר עקירת השן. תהליך זה אורך כמה שעות בלבד, הוא לא נעשה על ידי כל רופא ויש סיכון מסוים שהשתל לא ייקלט יפה והעצם לא תתאחה.

השתלת שיניים בנתניה

צוות מרפאת ד”ר וותד  מאחל לכם השתלה נעימה!ו

שאלו את המומחה